Video: Pandat Wienissä

Video: Pandat Wienissä

Pandat seikkailevat Wienissä Pandaperhe retkeilee Wienin kaupungissa. Mitä kaikkea pandat näkevät ja kokevat Schönbrunnin puistossa, ketä julkkiksia he näkevät ja löytävätkö he uimarannan Tonavan rannalta? Pitkä päivä Wienissä päättyy onnellisesti – kaikki löytävät loppujen lopuksi kotiin. Katso mitä pandoille käy

Ideoita äitienpäiväksi

Ideoita äitienpäiväksi

Äitienpäiväkortti Leikkaa erikokoisia sydämiä (itse tein kolmea eri kokoa) n 10-12 kpl. Jos sinulla ei ole värillistä paperia kotona, niin käytä valkoista paperia ja väritä ne tusseilla vaikkapa lempiväreilläsi. Voit koristella sydämet vielä erilaisilla kuvioilla tai kimallusliimalla. Aloita liimaamalla isot

Ennustajan askarteluohje

Ennustajan askarteluohje

Askartele ENNUSTAJA Ensin taitellaan ennustaja kokoon: Leikkaa ennustaja irti ja pane se pöydälle kuvapuoli alaspäin. Se voisi olla noin 21x21cm:n kokoinen neliö. Taita paperin kulmat kohti sen keskiosaa kuvan mukaisesti. Taiteltuna paperi on tämän näköinen, käännä paperi ympäri. Taita paperin

Leikkivinkki 2 – salaisuuspussi

Leikkivinkki 2 – salaisuuspussi

Hattivatit-ryhmän salaisuuspussi Suomi-koulun Hattivatit-ryhmän opettaja Pirren salaisuuspussi on todella tykätty leikki! Nyt koululaiset voivat leikkiä sitä kotona perheenjäsenten kanssa. Tässä ohjeet: Tähän leikkiin tarvitset pussin, vaikka paperipussin, kankaisen ostoskassin tai voit käyttää vaikka tyynyliinaa. Kukin leikkijä saa vuorollaan kerätä pussiin