Leivoimme miniminimuffinsseja, koska kaupasta ei löytynyt suurempia muffinssivuokia. Muffinsseja tuli todella paljon ja ne maistuivat hyville.

 Me marmoroimme myös paperia. Vesiastiaan tiputettiin vuorotellen öljyä ja mustetta. Sitten sinne laitettiin japanilaista paperia, johon kuvio tarttui. Sitten Annettiin papereiden kuivua. Kun paperit olivat kuivia, koitimme löytää kuvia marmoroiduista papereista ja piirsimme tussilla kuvan ääriviivat. 

Musiikki oli koko ajan päällä, se oli iloista. Kuuntelimme suomalaista musiikkia.

Aloitimme vielä tekemään nuorisoryhmän yhteistä kuvakollaasia. Ensin maalasimme taustan vesiväreillä ja sitten teimme jokainen omia kuvia, jotka leikattiin ja liimattiin isolle taustapaperille. Stella teki lumihiutaleen, koska pitää lumesta. Aamu-Sofialla kesti ikuisuus keksiä, mitä hän tekisi, joten hän teki ikuisuus-merkin. Annikan ja Emmin ajatukset menivät Suomen kesään.

Tammikuuterveisin,

Nuorisoryhmäläiset

Nuorisoryhmä: Tammikuun koulukerta