Voihan viirus…

Hei kaikille suomi-koululaisten perheille!

Wienin Suomi-koulu on (13.3.2020 alkaen) toistaiseksi siirtynyt etäopetukseen! Opettajat valmistelevat oppimateriaalia, kuten erilaisia tehtäviä, tarinoita, askarteluohjeita ja leikkivinkkejä omille ryhmilleen, ja lähettävät ne perheille sähköpostitse!

Petra-opettajamme on tehnyt hauskoja Viikon satu-videoita, Terhi-ope on taitavasti kirjoittanut loruja pienimmille oppilaille ja Pirre-opettajalta on syntynyt äänitettyjä tarinoita. Kokoamme näitä mainioita etäopetus-materiaaleja tänne nettisivuillemme kaikkien iloksi ja ajankuluksi!

Toivotaan, että tämä Covid-19 -epidemia pian hellittäisi, ja Suomi-koulu saisi jälleen avata ovensa normaalille opetukselle! Siihen asti hauskuutamme ja piristämme oppilaidemme perjantaipäiviä etäopetuksen merkeissä!

Etäopetusta Wienin suomi-koululaisille